Renault Truck ze swoją serią T stale zyskuje na popularności w branży transportowej dzięki swojej specjalizacji w cechach na literę „E”. Jak mogłoby być inaczej, skoro każdy w firmie na tym zyskuje? Ekonomia przekona dyrekcję i spedytorów, Ergonomia – kierowców, Ekologia – marketingowców i handlowców.

Ciężarówka nie musi być ładna ani szybka. Przyspieszenie i łatwość parkowania również nie należą do priorytetów. Za to na pewno musi palić jak najmniej – a w tym bryluje Renault Truck. Inżynierowie francuskiego producenta pojazdów ciężarowych odchudzili niemal każdy z podzespołów ciężarówki Renault, stosując między innymi aluminiowe zbiorniki, siodło i obręcze. Kilkaset kilo mniejsza masa w połączeniu z systemami Optiroll, Optifuel i Optifleet to ponad 15% oszczędności na tankowaniu.

Programowe wsparcie ekonomiki jazdy opłaci się również gdy okaże się konieczne odwiedzić serwis pojazdów ciężarowych. Mniejsze zużycie podzespołów przy łagodniejszym stylu jazdy, ograniczenie „piłowania” silnika i skrzyni, mniej okazji do uszkodzeń mechanicznych – to mniej części do serwisowania i rzadsze wizyty w serwisie Renault Truck.

Żaden program nie zmusi jednak kierowcy do ekonomicznej jazdy – może mu jedynie pomóc i go zachęcić. A w tym przypadku kluczowa jest ergonomia. Wygodna kabina i łatwy dostęp do wszystkich funkcji to lepszy nastrój kierowcy i bardziej pozytywne nastawienie do ekonomicznej jazdy. W kabinie Renault Truck jest natomiast na tyle wygodnie, że można spokojnie skupić się na pokonywaniu kolejnych mil i ponownie – mniejsze ryzyko nieplanowanej wizyty w serwisie samochodów ciężarowych.

Mniejsze spalanie to z kolei mniejsza emisja spalin. Nawet jeśli ekologia nie jest ulubionym tematem w branży transportowej – jest modna. A klienci lubią to, co modne. Zawsze warto im wspomnieć, że dla dobra środowiska coś się zrobiło – nawet jeśli był to tylko efekt uboczny. Mniej spalin to również niższe zużycie DPF i po raz kolejny – rzadsze wizyty w autoryzowanym serwisie.

Ale jeśli jednak odwiedziny w serwisie okażą się konieczne – zapraszamy do Szczecina!