Obecnie trudno sobie wyobrazić brak klimatyzacji w samochodach zarówno osobowych jak i ciężarowych. Nic dziwnego, skoro klimatyzacja zapewnia utrzymanie stałej, komfortowej temperatury w pojeździe, a to znacząco wpływa na stan skupienia kierowcy i jego efektywność. Jak dbać o klimatyzację w samochodach ciężarowych?

 O klimatyzację w samochodzie warto dbać, a właściwie jest to nasz obowiązek. Ta wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale również na zdrowie kierowcy. Niesprawna lub nieczyszczona klimatyzacja to źródło chorobotwórczych bakterii, pleśni i grzybów, które dostają się do układu oddechowego i znacząco wpływają na stan zdrowia!

W jaki sposób dbać o klimatyzację w samochodzie ciężarowym? Nie różni się to od czynności, jakie wykonujemy w przypadku samochodów osobowych, nawet biorąc pod uwagę większą eksploatację ciężarówek. Oznacza to, że przynajmniej raz w roku powinniśmy pojawić się w serwisie w celu kontroli. W tym czasie sprawdzana jest szczelność, a także przeprowadza się jego dezynfekcję i odgrzybianie parownika, wymienia filtry i uzupełnienia czynnik chłodzący.

Na koniec warto dodać, że aby utrzymać klimatyzację w dobrym stanie powinniśmy z niej  prawidłowo korzystać. Oznacza to, że powinniśmy włączać ją nawet zimą, oczywiście co jakiś czas.

Posted in Uncategorized