Choć koła są przede wszystkim niezbędnym elementem konstrukcyjnym Twojego samochodu, ich zadbany wygląd pozytywnie wpływa na to, jak prezentuje się Twój pojazd.
Dbanie o auto to nie tylko regularne przeglądy techniczne, serwisowanie czy ekonomiczna jazda. Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja karoserii oraz elementów ze stali i chromu. Kompleksowe podejście do dbania o Twoje cztery koła zagwarantuje, że będą Ci służyć przez wiele lat. Dziś podpowiadamy, jak czyścić felgi.

Jak czyścić felgi?

Felgi to jedna z najbrudniejszych części samochodu. Osiada na nich kurz, błoto, sól oraz trudne do usunięcia drobiny klocków hamulcowych.
Aby zlikwidować tego rodzaju zabrudzenia, nie wystarczy użyć wody z mydłem. Przywrócenie felgom blasku wymaga skorzystania z profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji samochodu.
Aby dokładnie oczyścić Twoje felgi, rozpocznij od użycia szczotki do felg i opon. Przy jej pomocy usuniesz powierzchowny kurz i brud z elementów Twojego pojazdu. Dzięki spiralnemu kształtowi, bez problemu dotrzesz do nawet trudno dostępnych miejsc. Specjalistyczna szczotka wykonana jest z włosia, które jest bezpieczne dla Twoich felg i opon – nie musisz obawiać się zarysowań czy uszkodzeń.

Felgi warto czyścić specjalistycznym płynem, przeznaczonym do usuwania zanieczyszczeń z tego elementu. Pozwolą one usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Większość takich kosmetyków wyposażona jest w atomizer, dzięki czemu są niezwykle łatwe w użyciu. Jednym psiknięciem dostaje się nawet w trudno dostępne zakamarki.
Jak używać środków do czyszczenia felg? Zazwyczaj należy równomiernie spryskać ich powierzchnię, odczekać 30 sekund i dokładnie spłukać produkt silnym strumieniem wody. Nie jest wskazane odczekiwanie do wyschnięcia środka ze względu na jego właściwości żrące. Preparat usunie zabrudzenia i utworzy na feldze warstwę ochronną, dzięki której kolejne czyszczenie będzie łatwiejsze.

Czy warto stosować pastę polerską?

Pasta polerska nadaje aluminiowym i stalowym elementom lustrzany blask. Użyj jej, jeśli chcesz uzyskać efekt felg “świeżo z salonu”. Ten środek posiada mikro-ścierne cząsteczki, które polerują powierzchnię, nie pozostawiając na niej rys. Pozostawiają ją czystą i błyszczącą.

Pamiętaj, aby przed myciem felg poczekać, aż koło się schłodzi!