Każdego roku, pomagamy jednej z naszych zaprzyjaźnionych ekip przygotować pojazd do startu w Rallye Berslau. Udział w tej imprezie to nie tylko duże wyzwanie, ale także wspaniała zabawa. Czym dokładnie jest rajd i jak nasza ekipa spisała się w tym roku?

Rallye Berslau – co to za impreza?

Rallye Berslau to w tej chwili legendarny już rajd dla wszystkich amatorów ekstremalnych wyścigów. To najstarsza i największa tego typu impreza w całej Europie. W tym roku, rajd obchodził już swoje 25. urodziny! Na czym dokładnie polega wyścig?

Co roku, zawodnicy zmagają się ze sobą w dwóch kategoriach – Extreme dla rajdowców lubiących ogromne wyzwania oraz Cross Country. W każdej z nich, mogą liczyć na dostosowane do poziomu terenowe niespodzianki.  Całe zmagania trwają pięć dni i kończą się wyłonieniem najlepszych ekip w każdej z dwóch podstawowych kategorii, uroczystą kolacją i wspólnym świętowaniem.

Tegoroczne zmagania

W tym roku w Rallye Berslau wystartowało aż 189 zawodników, pochodzących z różnych krajów europejskich. Trasa rajdu wynosiła blisko 1400 km (w tym 913 km oesów) i znajdowała się na terenie dwóch poligonów – Czarne i Drawsko Pomorskie. Była niezwykle wymagająca i skomplikowana, wymagała od uczestników wykazania się umiejętnościami nawigacyjnymi.

Jak poszło naszej ekipie?

Ekipa wspierana przez Truck Centrum, mimo ogromnych problemów technicznych, zakończyła zmagania na 7. miejscu w swojej kategorii – Truck Big Extreme.  

Do czwartego dnia zmagań, zespół osiągał bardzo dobre wyniki w klasyfikacji generalnej. Wtedy to znajdował się na 2 miejscu, jedynie nieznacznie ustępując prowadzącemu zespołowi. Jednak w przedostatnim dniu na odcinku nocnym, skład Get It Dirty zaliczył uszkodzenie chłodnicy przez niefortunnie wbity konar. Drzewo spowodowało wyciek płynu chłodniczego, przez co nasza ekipa ostatniego dnia jechała bez sprawnego układu chłodzenia. Doprowadziło to do przegrzania silnika.

Zespół samodzielnie nie byłby w stanie dotrzeć do mety, jednak dzięki uprzejmości innego uczestnika rajdu, udało im się dotrzeć do mety i znaleźć w klasyfikacji generalnej. Uszkodzenie da się naprawić – jednak na pewno przed następnym rajdem czeka nas sporo pracy!

Rallye Berslau to nie tylko legendarna impreza dla wszystkich fanów ekstremalnych wyścigów. To także doskonały sposób na poznanie podobnych do siebie ludzi i podzielenie się swoją pasją z innymi. Ogrom życzliwości, z jakim można spotkać się podczas pokonywania przeszkód, zachęca do powrotu na trasę za rok!