Szukasz idealnej przestrzeni, w której będziesz składować swoje towary? Nie jest to najłatwiejsze zadanie. Staje się tym trudniejsze, im bardziej wymagający jest Twój załadunek. Jak wybrać magazyn idealny – na czym warto się skupić, a na co można przymknąć oko? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Strzeżony całodobowo

Jeśli oddajesz swoje towary do przechowywania w magazynie, w szczególności jeśli jest on oddalony od Twojej firmy, na pewno wiąże się to u Ciebie ze stresem. Ponadto, wybierając magazyn warto zawsze poszukać miejsca, które poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa.

Dlatego szukając magazynu, zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy na miejscu znajdują się kamery. Upewnij się, że działają i są rozmieszczone tak, że pokazują teren, na którym Twoje towary mają być składowane. Samo miejsce, w którym znajdują się magazyny powinno być porządnie ogrodzone.

Ponadto, wybierz magazyn, którego całodobowo strzeże ochrona znajdująca się na miejscu.

Lokalizacja

To często pierwszy element, na jaki zwracamy uwagę, szukając odpowiedniego magazynu. Nie powinniśmy jednak na nim poprzestawać. Choć odpowiednia lokalizacja jest bardzo ważna, czasem lepiej nadłożyć kilkadziesiąt kilometrów i mieć pewność, że towary będą należycie przechowywane i zabezpieczone.

Z drugiej strony, jeśli magazyn położony jest bezpośrednio przy Twojej trasie przejazdu, ale jest nieco droższy niż inny, znajdujący się dalej, może warto rozważyć jego wybór – dobra lokalizacja nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić, ale też przyspieszy przewożenie towarów dalej, co może być szczególnie ważne np.w przypadku towarów szybko psujących się.

Czas przyjmowania i odbioru towarów

Choć pozornie ten punkt nie wydaje się być aż tak ważny, nie da się przecenić elastyczności magazynu. Zdarzają się różne sytuacje – możesz być zmuszony odebrać towar nieco szybciej, na drodze może wydarzyć się wypadek skutkujący opóźnieniem. Dlatego warto skorzystać z usługi magazynu, który oferuje załadowywanie, rozładowywanie i przeładowywanie towarów w trybie 24/7. Warto także dopytać o średni czas załadunku naczepy – może on okazać się kluczowy w przypadku, gdy np. powstanie kolejka.

Wielkość i wyposażenie

Jedną z najbardziej oczywistych i najważniejszych rzeczy, jakie musisz sprawdzić zanim zdecydujesz się na wynajęcie przestrzeni magazynowej jest ocena jej rozmiaru oraz wyposażenia, niezbędnego aby zapewnić Twoim towarom odpowiednie warunki.

Rozmieszczanie swoich towarów w kilku różnych miejscach to strata czasu i pieniędzy – dlatego ważne jest, aby wybrać magazyn, który pomieści je wszystkie. Już na etapie rozmów przedyskutuj także opcje przechowywania towarów wymagających – np. ADR czy wymagających kontrolowanej temperatury. Jeśli masz możliwość, na własne oczy obejrzyj jakość wyposażenia magazynów.

Posted in Bez kategorii